Чайник — Вікіпедія

Чайник — Вікіпедія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Цена: 5600 RUR
Производитель: Zeidan.
Цена: 1600 RUR
Производитель: Edenberg.
Цена: 2865 1958 RUR

Чайник для плит

Ча́йник — посудина з ручкою та носиком, кришкою (хоча бувають і винятки), яка використовується для заварювання чаю або кип’ятіння води.

Як і чай, чайники з’явилися в Європі на початку XVI століття і прийшли до нас із Китаю. Особливої популярності в Східній Європі набули після побудови Китайсько-східної залізниці.

У Гонконзькому музеї чайного начиння зберігається чайник 1514 року, створений майстром Гун Чунем.

Чайник для плит[ред. | ред. код]

Чайник для плит — звичайна металева ємність (з носиком, ручкою, зазвичай з кришкою), яку ставлять на кухонну плиту, зазвичай газову або електричну, рідше на дровах або на вугіллі, ще рідше на піч. Носик деяких чайників обладнують свистками, що працюють від струменя пари та попереджують про його кипіння характерним свистом.

Похідний чайник[ред. | ред. код]

Похідний чайник (костровий) — на відміну від чайника для плити, призначений для підвішування над вогнем і застосовується зазвичай у похідних умовах.

Електричний чайник[ред. | ред. код]

Електричний чайник
Електричний чайник — використовує для нагрівання внутрішнє джерело теплової енергії (зазвичай елемент зі спіраллю або диск), що працює від електроенергії. Такі чайники обладнані пристроєм відключення при кипінні. Найчастіше виготовляються з пластику, рідше з металу, ще рідше зі скла або кераміки.

У Японії в 1992 р. з’явилися электрочайники-термоси — «термопот». Масове виробництво чайників з електроконтактною підставкою розпочалося в Ізраїлі в 1994 р.

Заварний чайник[ред. | ред. код]

Заварний чайник
Заварний чайник — посуд для заливання чайного листя (в тому числі в чайних пакетиках) гарячою або кип’яченою водою з метою приготування чаю. Може бути керамічним, фаянсовим, порцеляновим, металевим або скляним.

Чайники